Domowe sposoby na kaca

Jedynym pewnym i najskuteczniejszym sposobem na kaca a raczej jego brak jest nie spożywanie napojów alkoholowych. Jego małe ilości są jak najbardziej dozwolone, ale i one czasami przyprawiają nas o lekki ból głowy i niestrawność rankiem, wiele zależy od tego w jakiej jesteśmy kondycji pijąc trunki alkoholowe i co jemy w trakcie. Jeśli natomiast zdarzyło się nam nadużyć alkoholu i bardzo źle czujemy się a do pracy wyjść trzeba warto znać kilka domowych sposobów na przepędzenie niemiłego samopoczucie.

Po pierwsze po przebudzeniu, jeśli jest to możliwe najlepiej udać się do łazienki i wziąć kąpiel w wannie lub bardziej orzeźwiającą pod prysznicem, nie zaczynajmy w żadnym razie od kawy, ona nie postawi na nogi a wręcz zaszkodzi. Niestety jej wpływ na podrażniony żołądek może nie okazać się zbawienny a na ból głowy potrzeba czegoś więcej niż tylko kofeina.

Na pewno trzeba przyjmować dużo płynów najlepiej wody, nawadniamy organizm aby mógł powrócić do normalnego funkcjonowanie. Niektórzy twierdzą również, że tak jak przed piciem, w trakcie tak i po najlepsza jest witamina C. Przyspiesza metabolizm alkoholu, toteż wielu osobom bardzo pomaga spożywanie wody lub ciepłej, nie gorącej herbaty z cytryną. W momencie kiedy żołądek jest w miarę stabilny, nie odczuwamy bólu, nudności itp.

Można pokusić się o zjedzenie odpowiednio skomponowanego śniadania antykacowego. Nawet jeśli czujemy ból głowy lepiej nie przyjmować tabletek (zwłaszcza paracetamolu i aspiryny) na pusty żołądek to dodatkowo go podrażni. Wśród napojów, jakie mogą okazać się zbawienne na kacu są koktajle pomidorowe, robione według różnych przepisów oraz bulion. Sok pomidorowy dostarczy organizmowi cenny potas jakiego pozbyliśmy się pijąc duże ilości napojów wyskokowych.

Wracając do śniadania, powinno być lekkostrawne: jakieś owoce, płatki śniadaniowe, muesli, a do tego jogurt najlepiej naturalny. Ogólnie rzecz biorąc powinno się zadbać o dowitaminizowanie organizmu i uzupełnienie minerałów takich jak wspomniany potas i magnez.

Po odpowiednim śniadaniu kiedy ból głowy nie ustępuje można sięgnąć po tabletkę przeciwbólową oraz ewentualnie leki na kaca, jakie dostępne są w aptece bez recepty. Nawet jeśli pozbędziemy się wielu dolegliwości między innymi ze strony głowy, powinniśmy pamiętać o zjedzeniu dobrej zupy na obiad takiej jak rosół lub też pomidorówka.